Jiří Dohnal

školení - koučování - psychodiagnostika

Frequently Asked Questions

Q: Dobrý den, školíte i v angličtině?
A: Ano. :)


Q: Dobrý den Jirko, děláte i soukromé koučování?
A: Ano, pokud se týká profesní problematiky nebo osobnostního rozvoje. Pokud se jedná o témata spadající spíše do oblasti psychoterapie, je lépe se obrátit na psychoterapeuta s adekvátní praxí.

Q: Kolik stojí Váš trénink (myslím pro naše oddělení)?
A: To záleží na více faktorech jako rozsah programu, počet účastníků, úvodní diagnostika... Ozvěte se mi prosím telefonem nebo emailem, nalezneme rozumnou variantu.

Q: Je lépe si Vás objednat přes agenturu, nebo napřímo?
A: Pokud jste ke mně přišli přes nějakou vzdělávací firmu (například pokud jste se mnou již absolvovali nějaký program organizovaný vzdělávací agenturou), pak tedy přes firmu :). Pokud jste ke mně přišli přímou cestou - pak tedy přímou cestou.

Q: Co si myslíte o vzdělávacích agenturách?
A: Když svou práci dělají dobře - tak jen to nejlepší. Není v silách jednoho lektora odvádět kvalitní práci a zajišťovat dobrý servis pro otevřené kurzy nebo administrativu spojenou s Evropskými fondy. V tomto celá řada agentur odvádí skvělou práci.

Q: V čem jste unikátní?
A: Snažím se dobře dělat svou práci. Neustále se vzdělávám a jsem ve spojení s celou řadou zahraničních kolegů. Tam mi výměna know-how funguje daleko lépe než v rámci České republiky :). Mnoho lektorů se schovává za nejrůznější názvy a nové trendy. Když se podíváte na podstatu - nejedná se o nic převratného. To co funguje, stojí na starých a prověřených konceptech. Nejsem příliš konzervativní člověk, ale dávám přednost práci s mnohokrát vyzkoušeným a prověřeným modelem (klidně i desítky let) obohaceným o data z nových výzkumů. Krátce řečeno - jsem unikátní v tom, že se nesnažím být unikátní ale profesionální.

Q: Jak se vzděláváte?
A: To může být dlouhé i krátké vysvětlení. Zvolím krátké. Čtu zahraniční odborná periodika, sem tam přečtu nějakou knihu, řadu případů konzultuji se zahraničními i tuzemskými kolegy, studuji psychologii v Anglii (což obnáší mimo jiné mnoho čtení psychologické literatury a výzkumných studií), jsem zařazen v psychoterapeutickém výcviku a hlavně velmi se učím od svých klientů. Je fantastické, kolik vynikajících postřehů, praktik a nápadů je mezi obchodníky a manažery všech úrovní.